هموطن گرامی، به سایت سدژ، سایت مردم شهیدپرور شهرستان خمینی شهر خوش آمدید. تمام تلاش دست اندرکاران سایت سدژ اینست که خمینی شهر را آنگونه که هست به جهانیان بشناساند، نه کمتر نه بیشتر. امیدواریم بتوانیم اخبار، اطلاعات و مطالب مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار دهیم. این سایت با آدرس سده دات آی آر قابل دسترسی می باشد: sede.ir منتظر انتقادات و پیشنهادات سازنده شما گرامیان هستیم. سایت سدژ، سایت هر خمینی شهری


استاندار اصفهان زرگرپوردر آخرین روزهای سال 95 عملیات عمرانی منطقه مسکونی منظریه با جدول‌گذاری نمادین توسط استاندار اصفهان آغاز شد.

رسول زرگرپور در این مراسم با اشاره به اینکه اصفهان یک استان بزرگ سرشار از منابع مختلف که در سطح ملی جایگاه بالایی دارند، اظهار داشت: اقدامات عظیمی پس از انقلاب تاکنون در استان اصفهان شده و کارهای نمونه و بی نظیری صورت گرفته است.

وی افزود: در مدت 3سال گذشته بر روی هر پروژه‌ای که دست می‌گذاشتم و پیگیر شدم، سابقه 15تا 25ساله از زمان آغاز عملیات اجرایی آن را شاهد بودم که مترو، مصلی اصفهان، ورزشگاه نقش جهان و غیره از این وضعیت برخوردارند و جای تاسف است که با این حجم امکانات، منابع و نیروی انسانی، زمان اتمام پروژه‌ها در این این استان طولانی می‌شود.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه اختلافات موجود به دلیل برخی تداخل مسئولیت‌ها بین دو دستگاه صورت گرفته بود، تصریح کرد: من خودم به شخصه متقاضی آن بودم که هرچه سریعتر پروژه منظریه آغاز و به انجام برسد تا مردم متدین این منطقه پس از 25 سال بتوانند از این امکانات بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: نخستین جدول گذاری منطقه منظریه خمینی‌شهر را نیز خودم انجام داده و برای شروع کار نیاز به حرکت جدی بوده و روند اجرای این پروژه را به صورت ماهیانه از طریق گزارش دفتر فنی استانداری پیگیری خواهم کرد.

نماینده مردم شهرستان خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان گذشته پافشاری بر حق دولت داشتند، ادامه داد: شبکه‌های بیگانه به تفکر دولت و ملت دامن می‌زنند که دولت دریک طرف و ملت در طرف دیگر است و این تفکر در برخی مدیران کشور نیز به‌وجود آمده که باعث بروز اختلافات و جلوگیری از حل مشکلات مردم می‌شود و معضل منظریه در این 25سال که به اندازه یک نسل است از این تفکر منشا می‌گیرد.

سیدجواد ابطحی از پیگیری‌های شخص استاندار اصفهان بابت حل مشکلات شهرک منظریه و امضای تفاهم نامه پس از سال‌ها تشکر کرد و افزود: شهر درچه نیز 70 هکتار تغییر کاربری اراضی نیاز دارد، جاده اصغرآباد به کمربندی خمینی شهر-نجف آباد، بلوار آزادگان و حل مشکلات آن، راه‌های بین شهری و روستایی و... نیز از دیگر خواسته‌های مجموعه مدیریت شهرستان خمینی شهر است که نیاز به تعامل و رفع مشکلات دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه این تفاهم نامه باید 25سال گذشته انجام و ساکنان منظریه خمینی شهر از آن بهره‌مند می‌شدند، گفت: باید از مردم منطقه منظریه به دلیل تحمل و صبری که در این سال‌ها داشتند تا مسئولان به نتیجه کامل برسند.

غلامی اضافه کرد: در کنار این تفاهم نامه‌ای که با شهردار خمینی شهر امضا کردیم و قرار شد هزینه‌های آماده سازی را پرداخت کنیم که تاکنون قوانینی دست و پاگیر بوده و نیاز به مجوزات لازم مسئولان بالادستی را داشت که متاسفانه درگذشته پیگیری خاصی نیز در سطح استان وجود نداشت.

وی تاکید کرد: این تفاهم نامه‌ای که بین اداره کل راه و شهرسازی و شهردار خمینی شهر انجام شد مورد قبول شورای شهر و سازمان ملی زمین و مسکن است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: با این تفاهم نامه مشکل 250پلاک زمین که متعلق به وزارت راه و شهرسازی بوده و شهرداری زمانی آن‌ها را به مردم فروخته، امروز اسناد این پلاک زمین‌ها صادر و به مردم و شهرداری واگذار می‌شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر سند 18هکتاری که در منطقه چشمه لادر به شهرداری خمینی شهر واگذار می‌شود در حدود 230هکتار زمین در قالب ماده 69 به شهرداری خمینی شهر بدون اخذ وجه بابت ایجاد فضای سبز و محیطی تفریحی برای مردم شهرستان واگذار شد.

غلامی ادامه داد: همچنین 100 هکتار در گردنه دوشاخ بابت صنایع کارگاهی واگذار شده که تمام این اراضی اندوخته‌های سازمان ملی است اما جهت رفع مشکلات همه به شهرداری منتقل می‌شود.

شهردار خمینی شهر با اعلام اینکه حدود 70هزار نفر ساکن منظریه هستند و از سال 79 تاکنون مردم این شهرک با مشکل روبرو هستند، گفت: منطقه منظریه اراضی دولتی بود که بعد از انقلاب به مردم واگذار و به دلیل اختلافات بین شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی خدمات مناسبی به ساکنین این منطقه داده نشد.

وی با اشاره به اینکه در 3سال گذشته به صورت جدی پیگیری مسئولان در خصوص توافق منظریه انجام شد و امروز به نتیجه رسید، تصریح کرد: خدمات شهرک منظریه خمینی شهر براساس وعده‌ها در قالب زیرسازی، جدول گذاری، آسفالت و... بود که با امضای تفاهم نامه منظریه این خدمات برعهده شهرداری خمینی شهر واگذار شده و مشکلات این منطقه در آینده‌ای نزدیک برطرف می‌شود.

اصغر حاج حیدری با بیان این اینکه حدود 15سال مردم سرگردان بودند، پروانه ساخت صادر می‌شد اما سندی در خصوص این ساختمان‌ها نداشتند، ادامه داد: منطقه دوشاخ که کارگاهی است و حدود 15سال گذشته تفکیک و در حدود 300پلاک به مردم واگذار شده بود اما اراضی در دسته اراضی دولتی بوده و با این تفاهم نامه، اسناد 100هکتار از اراضی دوشاخ به شهرداری واگذار شد و برخی از مشکلات برطرف می‌شود.

وی اظهار داشت: در منطقه نمونه گردشگری کوهستانی چشمه لادر خمینی شهر 230هکتار زمین با کاربری فضای سبز و پارک جنگلی با قابلیت گردشگری طبق طرح‌های تهیه شده و 18هکتار این منطقه در قالب بخش خصوصی جهت تالار پذیرایی، رستوران، هتل، امکانات رفاهی تفریحی سند دار شده و بر اساس این توافقنامه واگذار می‌شود.

امام جمعه خمینی شهر ضمن گلایه از استاندار اصفهان در خصوص تغییر ناگهانی فرماندار شهرستان در موقعیتی حساس، گفت: خمینی‌شهر معضلاتش از شهر اصفهان بیشتر است و نباید "رضوانی" از سمت فرمانداری شهرستان برداشته و به عنوان فرماندار کلانشهر اصفهان معرفی می‌شد.

وی با عنوان اینکه قحط الرجال در استان اصفهان نیست، ادامه داد: خمینی شهر نمی‌تواند با سرپرستی فرمانداری در اوج مسائل سیاسی و فرهنگی اجتماعی اداره شود و باید هرچه سریعتر استاندار با مشورت بزرگان و مسئولان ارشد شهرستان فرد مناسبی را به عنوان فرماندار خمینی شهر معرفی کند تا از وضعیت بلاتکلیفی خارج شویم.

آیت الله شیخ عباس رحیمی با تاکید بر اینکه مردم مکرر نسبت به منظریه ابراز گلایه داشتند، خاطرنشان کرد: در خمینی شهر دو منطقه منظریه و جوی آباد با وجود مهاجران فراوان و جمعیت بسیار دو نطقه پر حاشیه با مشکلات فراوان است که باید توجه ویژه‌ای به این دو منطقه از خمینی شهر داشت.

وی با تاکید بر اینکه خمینی شهر با کمبود زمین و معضلات عمرانی و رفاهی روبرو است، اظهار داشت: خمینی شهر شهرستانی ویژه با مسائل و مشکلات سیاسی، فرهنگی، اعتقادی است و منطقه جوی آباد حاشیه اصفهان نیز است و مدیران استان باید این منطقه را دریابند و مشکلاتش فقط مربوط به خمینی شهر نیست.

آیت الله رحیمی هشدار داد: گزارشی از وضعیت و مشکلات و خطرات احتمالی مصلی نماز جمعه خمینی شهر تهیه شده و آماده ارسال به رئیس جمهور و وزرای دولت است که اگر زمانی حادثه‌ای مانند فاجعه ساختمان پلاسکو تهران در مصلی خمینی شهر نیز رخ داد، همگان بدانند که کدام مسئول استان در این خصوص کوتاهی کرده است.

به گزارش تسنیم، تفاهمنامه واگذاری عملیات عمرانی و خدماتی شهرک منظریه خمینی شهر به شهرداری این شهر با امضای استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی و مسئولان ارشد شهرستان منعقد شد. پیش از این، اداره راه و شهرسازی استان متولی اصلی شهرک منظریه خمینی ‌شهر بود و به علت اختلاف بین این اداره کل و شهرداری خمینی شهر اجرای طرح‌های عمرانی و ارائه خدمات به ساکنان این شهرک در بلاتکلیفی قرار داشت.

استاندار اصفهان 15 شهریور امسال در حاشیه نخستین جلسه مشترک مجمع نمایندگان استان اصفهان که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر برگزار شد، در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه مجمع نمایندگان مجلس استان مقرر شد که طبق مصوبه دولت، استاندار، فصل الخطاب حل اختلاف‌های شهرداری با اداره کل راه و شهرسازی برای حل معضل شهرک منظریه خمینی شهر باشد.طبقه بندی: اخبار خمینی شهر،  مشکلات و معضلات، 
برچسب ها: مشکلات منظریه، اداره راه و شهرسازی استان اصفهان، شهرداری خمینی شهر، اختلافات شهرداری خمینی شهر و اداره شهرسازی، نماینده خمینی شهر، امام جمعه خمینی شهر، سایت سدژ،
ارسال توسط دکتر عموشاهی
آخرین مطالب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic